Zabytki PRL

Zabytkowe samochody PRL

FSO Syrena Sport

fso syrena sport kwas hialuronowy łódź wyciskarki wolnoobrotowe do owoców pierwsza miłosc półwysep helski noclegi blisko morza słupki parkingowe cena solgar nutri nano tabletki

fso syrena sportNiestety, to co widzicie na obrazku to jedynie replika stworzona przez Żołądkową Gorzką. Samo auto było prototypem, stworzonym pod koniec lat 50. w FSO. Jest to jedna z największych legend polskiej motoryzacji i miała być pokazem naszych możliwości technologicznych i stylistycznych. Wielka szkoda, że Syrena Sport nie weszła na taśmę produkcyjną – byłaby niewątpliwie stylistycznie jednym z najpiękniejszych samochodów epoki – nie tylko w Polsce, ale i w Europie czy na świecie.

O ile pod kątem estetycznym Syrena Sport jest jednym z faworytów, to pod kątem mechanicznym i technologicznym nie była pozbawiona wad. Wiele ustaleń konstrukcyjnych było wadliwych i co rusz ujawniały się nowe usterki w trakcie trwających testów.

Pomimo nacisków społeczeństwa FSO nie ugięło się i nie rozpoczęło seryjnej produkcji. Co rusz na targach czy imprezach motoryzacyjnych możemy spotkać rekonstrukcje tego małego, polskiego dzieła sztuki.